Kurumsal

2004 yılında "inşaat" sektöründe faaliyetlerine başlayan firmamız, büyüme ve gelişme yolunda emin adımlarla ilerleyerek faaliyet gösterdiği alanlara "kimya" ve "ilaçlama" sektörlerini de eklemiştir.

AKM Kimyevi Ürünler; "Ankara Kimya Merkezi"dir...

Günümüzde AKM Kimyevi Ürünler; tecrübeli ve uzman mühendislerden oluşan geniş kadrosu ile "Su Şartlandırma" konusunda müşterilerine hizmet vermektedir.

Amacımız; dünyadaki teknolojik gelişmeleri yakından takip edip su konusundaki tecrübelerimizle birleştirerek, giderek ağırlaşan pazar koşullarında, su sistemlerinizde meydana gelebilecek problemleri önceden saptamak ve böylelikle bu problemlerin beraberinde getirebileceği ilave maliyetlerden siz müşterilerimizi korumaktır.

Çalışma prensibimiz;

 • Soğutma Suyu Kimyasalları,
 • Kazan ve Isıtma Suyu Kimyasalları,
 • Arıtma Sistemleri Kimyasalları (Çöktürücüler, Renk Gidericiler, PAC, vb.),
 • Reverse Osmosis Sistemleri ve Kimyasalları (Antiskalantlar),
 • Yüzme Havuzu Kimyasalları,
 • Jeotermal Su Kimyasalları,
 • Su - Buhar Çevrim Sistemleri Kimyasalları,
 • İçme ve Kullanım Suları Kimyasalları,
 • Kum Filtresi - Reçine Sistemleri,
 • Debimetre (Flowmetre),
 • Su Borularındaki Kahverengi (Paslı) Su Giderimi

konularında firmamızın tecrübesi, olanakları ve uzman teknik kadrosu ile sizlere en iyi hizmetin sunulmasıdır. Firmamız, yalnızca "su şartlandırma" konusunda değil, aynı zamanda işletmenizde gerek duyacağınız ve çözüm beklediğiniz her türlü teknik konuda gerekli desteği sağlamaya hazırdır.

Misyonumuz;
Dünyadaki teknolojik gelişmeleri yakından takip edip, yenilikleri "su" konusundaki tecrübemizle birleştirerek giderek ağırlaşan pazar koşullarında, su sistemlerinde meydana gelebilecek problemleri önceden saptamak ve böylece bu problemlerin beraberinde getirebileceği ilave maliyetlerden müşterilerimizi en uygun çözümlerle korumaktır.

Vizyonumuz;
"Mühendislik" ve "su şartlandırma" teknolojilerinde bölgesinde lider, konusunda uzman ve müşterinin ilk aklına gelen dost bir kuruluş olmaktır.

Değerlerimiz;

 • Yapılan işlerin kaliteli, sistemli ve bilimsel çalışmalar ile gerçekleştirilmesi;
 • İyi niyet, iş ahlakı, dürüstlük ve şeffaflık ilkelerinin benimsenmesi;
 • Çalışanlarımızın inisiyatif alıp, çözüm üretmesi ve sonuç odaklı olması;
 • Uzmanlığımız neticesinde müşterilerimize "katma değer" sağlanmasıdır...

AKM Kimyevi Ürünler; tecrübeli ve uzman mühendislerden oluşan geniş kadrosu ile "Su Şartlandırma" konusunda sektöre yatırım yapmaya devam etmektedir. Bu doğrultuda firmamız, uzman mühendis ve teknik ekibi bünyesinde bulundurmakta ve en güncel teknik donanım ile hizmet vermektedir.

AKM Kimyevi Ürünler olarak firmamız çalışmalarında "mühendislik" ilkesini esas alarak, "sürekli iyileştirme" prensibiyle yeni teknolojileri sektöre sunmaktadır. Bu teknolojiler; soğutma sistemleri, kazanlar, ısıtma sistemleri, sterilizatörler, atıksu, içme suyu, yüzme havuzları, su hazırlama ve suyun yeniden kullanılması için membran şartlandırıcıları, su sistemlerinin temizlenmesi, rafineriler, petro-kimyasal maddeler ve kok kömürü için proses kimyasalları ve Su Şartlandırma ekipmanları ile ilgili Su Şartlandırma uygulamaları için amaçlanmıştır.

AKFORT® markası AKM Kimyevi Ürünler'in tescilli markasıdır. AKFORT® markasının arkasında teknik bilgimiz, tecrübemiz, sektördeki ulusal ve uluslar arası gelişmelerin takibi gibi birçok bileşen bulunmaktadır.

Firmamız ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi, ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi, ISO 45001 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi, ISO 10002 Müşteri Memnuniyeti ve Şikayet Yönetim Sistemi belgelerine sahiptir ve bu uluslararası standartların gerektirdiği uygulamaları eksiksiz olarak yürütmektedir. Kalitenin özünün her aşamada kontrol ve müşteri memnuniyeti olduğu bilinciyle hareket eden firmamız, çalışmalarını bu doğrultuda sürdürmekte olup; hizmetlerini ve üretim süreçlerini "ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi" ve "ISO 10002 Müşteri Memnuniyeti Yönetim Sistemi" standartlarına göre belgelendirmiştir. Yurt içi ve yurt dışı tüm projelerinde iş sağlığı ve güvenliği esaslarına göre hareket eden firmamız "ISO 45001 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi" belgesine de sahip bulunmaktadır. Firmamız tüm faaliyetlerinde çevre bilincini gözeterek hareket etmektedir ve sahip olduğumuz "ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi" belgesi ile de çevreye olan duyarlılığımız tescillendirilmiştir.

Ayrıca, 9 farklı AKFORT® ürünümüzün KOSHER belgesi bulunmaktadır... AKM Kimyevi Ürünler, sektöründe en fazla ürün grubu için KOSHER belgesine sahip firmadır...